Впродовж січня-травня 2015 р. Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» виконує проект «Планування сім’ї як чоловіча справа». Проект вирізняється з решти інших ініціатив фокусом уваги на залученні чоловіків до вирішення питань, які традиційно орієнтовані та сприймаються як актуальні лише для жінок.

Від початку проекту «Планування сім’ї як чоловіча справа» вже реалізовано низку інформаційно-просвітницьких заходів, зокрема проведено круглий стіл «Активізація заходів зі збереження репродуктивного здоров’я у рамках стратегічного розвитку Сумської області: чоловіча компонента», фокус-групи серед студентів-чоловіків зі з’ясуванням їхніх уявлень щодо оптимізації участі чоловіків у питаннях планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, інформаційно-просвітницькі заняття «Чоловіча справа» і майстер-класи «На що я здатний заради коханої жінки» зі студентами-чоловіками міст Суми, Тростянець, Лебедин та Охтирка. У рамках проведених заходів було виявлено особливості поведінки чоловічої аудиторії у питаннях збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї, та розпочато просвітницьку кампанію, спрямовану на формування у чоловічому середовищі відповідального ставлення до статевих відносин.

Даний проект виконується «Інтелектом Сумщини» в межах Програми грантів за проектом «Покращення правового середовища та посилення участі громадянського суспільства у формуванні політики з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні”, що впроваджується Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї», профінансований Агентством США з міжнародного розвитку USAID.