1. Мета проєкту: створити мережу експертів в громадах через офлайн навчання і зміцнити спроможність місцевих психологів та інших фахівців соціальної роботи, освіти, молодіжних працівників у наданні психологічної допомоги в громадах. 

2. Цільова аудиторія:  

- громади, які постраждали від бойових дій, або знаходяться в зоні бойових дій: 

- фахівці соціальної сфери, освіти та молодіжні лідери; 

- особи з числа вразливих груп населення, які проживають у постраждалих громадах, або в громадах, де ведуться бойові дії. 

3. Заходи проєкту:  

- Розробка навчальної програми «Модель психологічної стійкості громад» 

- Організація та проведення 3-денного тренінгу «Модель психологічної стійкості громад» для 24 експертів у 6 громадах, які працюють з фахівцями з соціальної роботи, освіти та молодіжними лідерами. 

- Проведення тренінгів  «Модель психологічної стійкості громад» для 960 спеціалістів соціальної сфери, освіти та молодіжних лідерів у територіальних громадах 

- Надання фахівцями у територіальних громадах психосоціальної допомоги своїм колегам (представникам соціальної роботи та освіти; молоді) та постраждалому населенню. 

4. Географія проєкту: Україна, Сумська область (Сумська, Охтирська, Роменська, Лебединська, Шосткинська, Конотопська територіальні громади ) 

5. Донор: Міжнародна організація з міграції (МОМ)

1. Мета проєкту: забезпечення надання безкоштовної спеціалізованої медико-психологічної допомоги постраждалим від гендерно-обумовленого насильства.

2. Цільова аудиторія: жінки, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства., жінки з особливими потребами.

3. Заходи проєкту: 

- відкриття та облаштування сучасним медичним обладнанням (в т.ч. доступним для жінок з інвалідністю) кабінетів безбар’єрного доступу / ГКБД для жінок, які постраждали від

гендерно-обумовленого насильства (на базі місцевих опорних медичних закладів - по 2-4 кабінети в різних регіонах України). 

- впровадження інформаційної кампанії, аби більше місцевих  мешканок та ВПО, які внаслідок війни переїхали, дізнались про мережу таких кабінетів та за потреби змогли отримати там безкоштовні послуги.

4. Географія проєкту: Украіна, (Тернопільська, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Житомирська, Івано-Франківська області).

5. Донор: Український Жіночий Фонд за підтримки Фонду народонаселення ООН/ UNFPA.

1. Мета проєкту: підвищення рівня соціально-психологічних компетентностей дітей та дорослих у деокупованих територіях, через проведення психологічних групових та індивідуальних форм робіт, спрямованих на здобуття нових соціально-психологічних навичок

2. Цільова аудиторія: учні та вчителі шкіл деокупованої Лебединської громади.

3. Заходи проєкту: індивідуальні та групові консультації, психологічні тренінги, психопросвіта. 

4. Географія проєкту: місто Лебедин.

5. Донор: “Людина в біді” (People in need)

1. Мета проєкту: задоволення харчових потреб та потреб у теплі    

2. Цільова аудиторія:  вразливі групи населення: ВПО, люди з інвалідністю, люди, що проживають у громадах, що належать до зони ведення бойових дій.  

3. Заходи проєкту: дистрибуція продуктових наборів, гарячого харчування, вінтеризаційних наборів серед вразливих груп населення територіальних громад Сумської області

4. Географія проєкту: Білопільська, Лебединська, Конотопська, Роменська, Краснопільська, Тростянецька, Сумська територіальні громади Сумської області

5. Донор: Український гуманітарний фонд  (UHF) – Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA)

1. Мета проєкту: забезпечення участі жінок і жіночих організацій регіону в ініціативах Проєкту

2. Цільова аудиторія: жінки і жіночих організацій Сумської області.

3. Заходи проєкту: 

- співпраця з регіональними жіночими організаціями та активістками;

– поширення інформації про грантові конкурси та інші можливості Проєкту;

– збір інформації і даних для проведення аналізу; консультування місцевих організацій щодо підготовки грантових пропозицій;

– участь у розробці стратегій Проєкту та пріоритетних напрямків грантової підтримки з метоюзабезпечення включення потреб жінок регіону;

– допомогу в адаптації ініціатив Проєкту до місцевого контексту;

– участь у процесі моніторингу грантерів Проєкту в регіоні.

4. Географія проєкту: Сумська область.

5. Донор: в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що виконує Український Жіночий Фонд за підтримки Уряду Канади 

1. Мета проєкту:  посилення консультаційної та моніторингової ролі аналітичних центрів в процесі впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Передбачається, що по закінченню проєкту організації об’єднаються у неформальну мережу аналітичних центрів та посилять свій потенціал та спроможність у застосуванні ґендерного аналізу при аналізі, розробці та моніторингу впровадження політик, спрямованих на європейську інтеграцію України, а також втіленні комунікаційних кампаній на підтримку євроінтеграції.

2. Цільова аудиторія: 

- аналітичні центри з усіх регіонів України, які мають досвід роботи не менше трьох років в сфері аналітики/досліджень, спрямованих на захист прав жінок, забезпечення рівності жінок і чоловіків, а також не пов’язані з політичними партіями.

- жіночі/феміністичні правозахисні організації з усіх регіонів України, які мають досвід роботи не менше трьох років та чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та забезпечення рівності жінок і чоловіків; мають досвід в сфері аналітики/досліджень, спрямованих на захист прав жінок та просування ґендерної рівності і зацікавлені в тому, щоб зробити гендерні дослідження одним з ключових напрямків своєї роботи; а також не пов’язані з політичними партіями.

3. Заходи проєкту:
- грантова інституційна підтримка;
- підтримка організаційного розвитку для посилення сталості організації, включно із оцінкою спроможності та розробкою плану з її посилення, тренінгами та консультаціями протягом 18 місяців;
- методологічна підтримка щодо особливостей аналізу євроінтеграційних процесів та застосування ґендерного аналізу за методологією Індексу ґендерної рівності Європейського Союзу;
- розвиток потенціалу для комунікацій, включно із тренінгами, консультаціями та фінансуванням для втілення регіональних комунікаційних кампаній в сфері Європейської інтеграції;
- обмін досвідом і налагодження співпраці, в тому числі з європейськими партнерами;
- аналіз, розробка та моніторинг впровадження політик у сфері європейської інтеграції України;
- налагодження комунікації зі державними органами та іншими зацікавленими сторонами, причетними до відповідної публічної політики, підвищення впізнаваності аналітичного центру.

4. Географія проєкту: Україна

5. Донор: виконується Українським Жіночим Фондом за підтримки Європейського Союзу

У 2022 році командою ГО «Інтелект Сумщини» було реалізовано низку проектів, зокрема:и«Безпека в укриттях: для жінок, для дітей, для всіх», «Створення мережі регіональних партнерів» Українського Жіночого Фонду з метою забезпечити участь жінок і жіночих організацій регіону в ініціативах, «Оперативна оцінка потреб жителів Сумської області», «Immediate multi – sectorial humanitarian relief to IDPs and conflict -affected populations in Ukraine», «Готівка, основні потреби, захист», «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час».

Докладніше у звіті за 2022 р.

У 2021 році командою ГО "інтелект Сумщини" було реалізовано низку проектів, зокрема: "Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні „Мир у цифровий час”, "Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах", Проект «Аналіз реформи децентралізації в Україні із застосуванням підходу, заснованого на правах людини та гендерної рівності», "Голос жінок і лідерство – Україна".

Протягом 2021 р. діяльність організації була спрямована також на підготовку аналітичних матеріалів за результатами соціологічних досліджень (з використанням кількісних і якісних методів) із подальшою розробкою рекомендацій, проєктів рішень, що відображають інтереси і бачення різних груп громадянок/н. 

Докладніше у звіті за 2021 рік

У 2020 році командою ГО "інтелект Сумщини" було реалізовано низку проектів, зокрема: "Попередження насильства серед дітей та щодо дітей у загальноосвітніх навчальних закладах", "Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ", "Оцінка впливу реформи децентралізації на становище жінок та чоловіків, в тому числі вразливих верств населення", "Голос жінок і лідерство – Україна".

За 2020 рік члени організації та залучені виконавці пройшли стажування за програмами “Організація освітнього процесу в галузі філологічних наук: світовий досвід і національна практика» (Венеціанський університет Ка’Фоскарі, Італія), “Педагогіка та психологія: продуктивна взаємодія в освітньому процесі” (Куявський університет, м. Влоцлавек, Республіка Польща) «Основи критичного мислення: логіка, діалектика, риторика» (СумДУ).

Докладніше у звіті за 2020 рік

1. Мета проекту: установлення в суспільстві гендерної рівності, розширення можливостей жінок та посилення їхніх голосів на місцевому рівні, забезпечення виконання в Україні умов Резолюції 1325 РБ ООН «Мир. Жінки. Безпека», послаблення напруження та пом’якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності.

2. Цільова аудиторія проекту: ВПО та приймаючі громади, громадські активісти, блогери, журналісти, представники влади.

3. Заходи проекту:

 - Національний радіомарафон «Мистецтво заради миру», який стартує 1 березня в ефірі «Стильного радіо» в 64 містах України,

- Чотири 4-денні Школи-тренінги на теми блогерства, арт-технологій і миротворчості,

 - 2 тренінги з арт-терапії та інструментів блогерства,

- 10 блог-кафе на різну тематику,

- Всеукраїнська акція «Мирний квартал», яка пройшла 1 червня у восьми регіонах України, від Ужгорода до Запоріжжя, від Чернігова до Одеси,

- Гастролі театру "купе №5" (м. Конотоп) з виставою "Коли ластівки повернуться додому", заснованій на реальних історіях жінок-ВПО,

- форум-театри з проблем булінгу та гендерно=зумовленого насильства.

4. Географія проекту: Сумська область

5. Донор: «Institut für Auslandsbeziehungen»