19 березня у Сумах відбувся перший тренінг проекту «Наближуючи реформи до потреб жінок: від стратегій до дій». Тренінг було присвячено питанням формування стратегії розвитку громад. Учасницями тренінгу стали жінки-лідерки Сумської області, які бачать потребу та бажання включатись у процеси розбудови місцевої громади.

Юлія Малько, тренерка програми, впродовж заходу ознайомила учасниць з комплексним підходом до реалізації реформи децентралізації в Україні, зі стратегією розвитку громад, з оцінкою їх спроможності. Працюючи в групах, учасниці мали змогу провести аналіз спроможності громад, оцінити пріоритети та гендерні потреби громади, провести гендерний аналіз ресурсної бази громади.

В ході обговорення перспектив децентралізації в умовах Сумської області було зроблено висновок про переважну неготовність місцевої влади нашого регіону до створення об’єднаних територіальних громад, на доказ чого виступає поки що одиничний досвід створення такої громади. Однією з причин такого стану справ виступає, скоріше за все, відсутність необхідних знань та компетенцій серед керівного складу та обмеженість необхідної інформаційної роботи з населенням з цих питань.

 Даний проект демонструє необхідність якомога більш широкого використання у цій роботі жіночого потенціалу: включення жінок у процеси формування стратегій, аналізу можливостей громади, обрання пріоритетів, складання планів дій тощо. До вирішення ситуації, що склалась, також готовий долучатись та ініціювати зрушення саме громадський актив, як у випадку даної ініціативи, та академічна спільнота – як у випадку Сумського державного університету, який виступає партнером у реалізації даного напрямку роботу громадською організацією – «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини».

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки підтримці Українського жіночого фонду. Проект виконується ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» у партнерстві з Херсонським обласним центром «Успішна жінка» та Центром громадських ініціатив «Інтелект Сумщини».