З настанням нового року розпочав свою роботу проект «Наближуючи реформи до потреб жінок: від стратегій до дій». ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» у партнерстві з ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» цим проектом пропонує розробку гендерно-чутливих інструментів та рекомендацій щодо їх включення в програми/стратегії розвитку місцевих громад. Проектом буде охоплено Сумську, Полтавську та Херсонську області.

Проект буде посилювати спроможність жінок та жіночих організацій впливати на формування та реалізацію стратегій/політик на рівні місцевих громад в обраних регіонах. В межах цієї діяльності буде підготовлено посібник для жіночих організацій з питань аналізу політики та формування гендерно-чутливих стратегій розвитку громад з урахуванням інтересів жінок та інших груп населення, а також проведено серію тренінгів з цієї ж тематики. Учасницями проекту стануть жінки-активістки та лідерки громад, які в подальшому сформують команду з 8-12 осіб  з питань аналізу політики у своєму регіоні. Обмінятись досвідом, представити свої напрацювання та встановити партнерські контакти жінки-учасниці проекту зможуть на фінальній конференції влітку.

Досвід багатьох країн свідчить, що жінки є групою населення, яка може "програвати" у процесі реформ  місцевого самоврядування. Якщо такі  реформи не враховують  реальні потреби жінок, то ці реформи можуть мати негативний вплив на життя жінок. Щоб уникнути  цього, жінки повинні не лише мати можливість впливу на політичні та економічні процеси, але й володіти необхідними званнями і навичками у галузі аналізу і формування політик.  Це особливо важливо в сучасних  політичних умовах України. За результатами місцевих виборів 2015 р. багато жінок вперше потрапило на рівень прийняття рішень і від того, наскільки вони володітимуть необхідними знаннями і навичками, залежатиме рівень їх реального впливу на формування місцевих стратегій/політик. Для того, щоб запобігти потенційним дискримінаційним процесам щодо жінок внаслідок реформ, проект пропонує навчання, яке підвищить гендерну чутливість місцевих стратегій/програм та підвищить якість  політики на  місцевому рівні.

Проект реалізується за підтримки Українського жіночого фонду.