24-25 листопада відбулася Третя Академія НАТО в Одесі під назвою “Формування належної євроатлантичної стратегії заради безпечнішого завтра”. Організаторами заходу виступив Центр міжнародних досліджень Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова спільно з Центром інформації та документації НАТО в Україні.

Участь у заході взяли 60 студентів, аспірантів та науковців, які цікавляться сучасними трансформаційними процесами в Північноатлантичному альянсі, проблемами євроатлантичної та національної безпеки. На окремих секціях було розглянуто широке коло питань: європейський та євроатлантичний елемент Євроатлантичної безпеки, демократія, стабільність та безпека в регіоні, безпекові виклики у сферах інформації та пропаганди.

Провідний фахівець Центру соціально-гуманітарних аспектів регіональних досліджень Микола Назаров долучився до дискусії з вищезгаданих питань та поділився власним розумінням сьогоднішніх викликів безпеки. На його думку сьогоднішні військові та політичні протистояння у світі можуть у будь-який момент призвести до неконтрольованих наслідків, тому постає необхідність максимально раціонального та прагматичного підходу у питаннях міжнародної безпеки.

В Академії НАТО також взяли участь провідні фахівці з України та інших країн, у тому числі: Петр Лунак, відділ публічної дипломатії НАТО; Брайян Уітмор, Радіо Свобода; Андре Хаертел, професор університету Йєна; Марта Дичок, професор університету Західного Онтаріо; Ігор Тодоров, професор Ужгородського національного університету; Тетяна Черненко, відділ інформаційної безпеки, Національний інститут стратегічних досліджень.