«Голоси дітей» - це перше в Україні дослідження, проведене самим дітьми та яке відображає їх точку зору щодо реалізації власних прав. Результати дослідження були представлені у Києві у Всесвітній день дитини, 20 листопада. Команда «Інтелекту Сумщини», як член Коаліції «Права дитини в Україні», та дослідники Сумського державного університету  виступили співвиконавцями проекту «Голоси дітей».

В Україні більшої популярності набув День захисту дитини,але правозахисники стверджують, що дитину потрібно не лише захищати, а й забезпечувати реалізацію її прав та давати можливість участі у прийнятті рішень – особливо у питаннях, які її стосуються. Не дивлячись на ратифікацію Україною Конвенції ООН з прав дитини, близько 8 млн. населення України, а це наші громадяни у віці до 18 років, мають набагато менше можливостей бути почутими, ніж будь-яка доросла людина.

Цього року група дітей-дослідників, віком від 12 до 16 років, та коаліція неурядових організацій «Права дитини в Україні»  провела пілотне дослідження, опитавши школярів шести населених пунктів України. Результати унікального навіть на рівні європейських країн дослідження уявляють собою огляд  таких питань як повага до поглядів дитини, право почуватись у безпеці, дитинство у різних умовах, школа та освіта для всіх.

Про основні проблеми з вуст юних дослідників та дослідниць  можна  дізнатись з резюме дослідження.

Контактна особа з питань проекту «Голоси дітей» у м. Суми Юлія Савельєва, 050 288 10 38

Резюме дослідження "Голоси дітей"