8-9 березня 2023 р. відбулась дистрибуція гуманітарних вінтеризаційних наборів вразливим групам жителів Білопільської громади.  

 

Мета дистрибуції - забезпечення базових потреб у теплих та безпечних умовах життя незахищених верств населення Білопільської територіальної громади. 79 домогосподарств, члени яких перебувають у вразливій життєвій ситуації (загалом близько 170 осіб), отримали вінтеризаційні набори - ліхтар світлодіодний акумуляторний, пауербанк, спальний мішок-ковдра. Це дозволяє мінімізувати ризики для здоров’я в складних умовах життя. Білопільська громада розташована біля кордону з Росією та піддається регулярним ракетним обстрілам, особливо віддалені населені пункти цієї громади. Ураження об’єктів життєво важливої інфраструктури призводить до відключення світла, перебоїв з опаленням, а отже – до ризику для здоров’я мешканців, які там проживають. У більшості випадків вони не мають можливості залишити свої поселення (не мають родичів, до яких можна переїхати, їм бракує фінансів для закупівлі додаткових речей, щоб зігрітися, вони не завжди можуть звернутися за допомогою через поганий мобільний зв’язок або розряджені пристрої).

Дистрибуція відбулась у межах проєкту «Реагування на міжсекторальні гуманітарні потреби безпосередньо постраждалого від конфлікту та переміщеного населення» («Responding to the multi-sectoral humanitarian needs of directly conflict-affected and displaced populations») від ACTED Україна, який фінансується Українським гуманітарним фондом (UHF) – Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA). Реалізовував проєкт ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини».