Під час презентації результатів діяльності в проекті “Голос жінки має силу” на проміжному форумі 1-2 серпня в місті Києві, ми розповіли про уроки, які отримали у процесі та в результаті впровадження проекту.

 

Перший урок – «Якщо постійно не нагадували владі про питання гендерної нерівності та необхідності залучення жінок до процесів прийняття політичних рішень – вся діяльність в цьому напрямку може зійти нанівець. Тому ми не тільки запрошуємо представників влади на круглі столи на початку та наприкінці проекту, ми постійно спілкуємося, повідомляємо про результати нашої діяльності, у тому числі і за допомогою запитів на отримання публічної інформації,  подання рекомендацій та звернень, моніторингу виконання ними планів та гендерного аналізу складу депутатських корпусів»

Другий урок – «Кожен з нас може бути миротворцем, для цього достатньо і невеличких кроків. Наші блогери, амбасадорки та активісти не можуть самостійно розв’язати суспільно-політичний конфлікт на Сході країни. Проте ми можемо допомогти у вирішенні соціальних конфліктів менших масштабів. Навіть пости блогерів про пандемію коронавірусу та карантинні обмеження  сприяли пом’якшенню конфліктних ситуацій, зниженню градусу паніки, наштовхували на шляхи виходу з депресії, пропонували можливості для самореалізації. Психологічні пости стали запорукою вирішення багатьох внутрішньо-особистісних конфліктів.»

Третій урок – «До організації роботи з жінками з непідконтрольних територій необхідно підходити ґрунтовно та відповідально. Існує певне перенасичення інформаційного та соціального простору тематикою ОСС та ВПО, на що і самі представники цих цільових груп іноді реагують з певним скепсисом. Аспекти жіночого лідерства, питання гендерної нерівності та можливість отримання блогерських навичок – викликають більше зацікавленості у жінок з непідконтрольних територій. Саме в цьому напрямку ми і плануємо будувати нашу співпрацю та планувати майбутні заходи з їх участю».