Через карантин багато хто втратив роботу, але пошуки нової роботи можуть закінчитись трагедією, якщо ви потрапите до рук шахраїв, або тих, хто торгує людьми. Для українців значно підвищився ризик стати жертвою різних форм трудової експлуатації, саме тому 29 липня 2020 року у місті Суми пройшло блог-кафе «Життя цінуй – безпечно працюй» у рамках Програми з відновлення миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу-2020” для сумчан, які прагнуть бути обізнаними і працювати безпечно. Тренеркою заходу виступила амбасадорка проєкту Крістіна Сахно.

 

У блог-кафе, присвяченому Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, взяли участь внутрішньо-переміщені особи, громадські активісти, студенти та викладачі, вихованці КУ «Соціальний гуртожиток, а також представники Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Руслан Розгон, завідувач сектором сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми та Любов Есаулко головний спеціаліст цього сектору.

На початку блог-кафе було презентовано проєкт «Голос жінки має силу», основні напрямки діяльності, заходи, які проводяться амбасадорами. Зустріч учасників проєкту була спрямована на інформування вразливих категорій населення щодо основних проблемних моментів безпечного працевлаштування та правил безпечної міграції, виховання культури праці у різних сферах соціального життя.

Учасники мали нагоду проаналізувати власні ресурси, потреби та можливості. Тренерка акцентувала увагу на небезпеках і ризиках при працевлаштуванні. Захід завершився грою «Лабіринт можливостей», під час якої учасники змогли виявити чи знаходяться вони у зоні ризику потрапляння ситуації торгівлі людьми.