Одним із основних чотирьох стовпів, на яких тримається Резолюція Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» є участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень та у всіх процесах.  Для розширення участі жінок у розбудові та встановленні миру та формуванні культури миру, для розвитку гендерно-чутливих підходів, становлення гендерної рівності, справедливості та демократичності жінок необхідно залучати до політичної активності.

Один з регіонів, де представлена цільова аудиторія проекту «Голос жінки має силу» і в якому реалізовує свій міні-проект амбасадорка Дарина Чуба – це місто Ромни, Сумської області.

Щоб краще розуміти перспективи врахування інтересів своєї громади, на етапі підготовки рекомендацій до органів місцевої влади щодо реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, ми вирішили проаналізувати представленість чоловіків та жінок у депутатському корпусі Роменської міської ОТГ.

За результатами аналізу списків депутатів на предмет гендерної збалансованості, можна зробити висновок, що жінки складають майже третину депутатського корпусу міста. Це досить високий показник і говорить про можливість досягнення в майбутньому гендерного паритету у владі.

Але як показує практика, чим вищий рівень органів влади, тим менше вони доступні для жінок. Міський голова Роменської міської ради – чоловік – Сергій Андрійович Салатун, а серед його заступників лише одна жінка і троє чоловіків.