15 червня стартувала Школа-тренінг “жіноче лідерство як ресурс розвитку громад” в місті Суми. Особливість цієї школи – виключно жіноче представництво. Учасниці з 10 регіонів України вже мають значний досвід і в громадському житті, і в політиці, і в правозахисних ініціативах, серед них є і науковці, і студенти, і представниці бізнесу, і внутрішньо переміщені особи, які займають активну життєву позицію та прагнуть змінювати суспільство.

На початку школи ми визначилися з власними ресурсами, які кожна учасниця може запропонувати групі та своїй громаді. Перед тим як розібрати сучасні концепції лідерства, тренерка школи Крістіна Сахно, запропонувала представницям з кожного регіону сформулювати власне визначення “лідерства”, далі в малих та великих групах ми проговорили всі позиції та склали спільне бачення та розуміння цього поняття.

Учасниці виконали вправу на взаємодію та ситуативне лідерство, спробували керувати групою невербально, поділилися думками про взаємодопомогу, розподіл ролей, необхідність підлаштовуватися та співпрацювати.

Друга сесія була присвячена гендерній рівності та особистісному розвитку. Учасниці на прикладах розглянули відмінності статі та гендеру, активно дискутували про переваги та недоліки гендерованого суспільства. Поділившись на групи, всі отримали домашнє завдання “Ціна питання ігнорування гендерного підходу”.