Третій день школи-тренінгу по тематиці соціальних конфліктів був присвячений їх розв’язанню, пошуку компромісних рішень та альтернатив, організації та веденню переговорів та медіації.

Тренер школи Володимир Дементов, викладач Сумського державного університету та заступник голови правління ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» провів інформаційний блок з груповим обговоренням про можливості вирішення соціальних конфліктів. Учасники та учасниці зупинилися на переговорному процесі, розглянули основні його етапи: підготовку до початку переговорів, вибір стилю і методу проведення, пошук компромісного рішення, обговорення знайдених варіантів щодо ключових проблемних питань, розробка підсумкових домовленостей.

Учасники та учасниці в групах обрали кейси та відповідно до власних конфліктних ситуацій розробили основні етапи переговорного процесу, обрали методи та види особистого впливу на учасників переговорів. Далі представники груп презентували можливі варіанти організації переговорних процесів та результатів, які можливо досягти як по суспільно важливим питанням, таким як невиконання закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», так і по міжособистісним конфліктам.

Попереду дискусії та пропрацювання тактичних прийомів переговорного процесу, позиційний торг, практика вирішення соціального конфлікту шляхом медіації.