Третій день Школи-тренінгу з жіночого лідерства. Кожен ранок нашого навчання розпочинається з перевірки домашнього завдання. Сьогодні, згідно з ситуаціями, які були роздані учасницям, потрібно було виявити потреби та послуги, які можуть надаватися в громаді. Обговоривши результати попереднього дня, ми перейшли до розгляду можливостей громадсько-політичної участі. Учасниці розповіли про свій досвід співпраці з владою.

 

На деякий час представниці з 10 регіонів схилилися над своїми смартфонами, але в рамках навчання, – спробували з’ясувати функції голови об’єднаної територіальної громади – захищати інтереси громади, працювати з потребами, враховувати інтереси всіх верст населення – в онлайн грі «Моя громада». Обговорюючи гру, учасниці поділилися думками, що впливає на рейтинг голови ОТГ, який зв’язок між популярністю та наявністю коштів, з якими труднощами стикається влада та громада, які завдання необхідно перед собою ставити. Кожна учасниця отримала різний результат наприкінці гри – громада стала прикладом для європейських країн, на честь голови ОТГ назвали вулицю, або ж «закидали яйцями».

Далі ми будемо відпрацьовувати механізми взаємодії між громадами та владою, зокрема учасниці спробують провести процедуру громадського консультування. Отримавши змодельовану ситуацію в громаді, будуть аналізувати активну роль, яку громадяни можуть відіграти, впливаючи на прийняття рішень на місцевому рівні.

Проведення симуляції консультації з громадськістю допоможе учасницям зрозуміти цей процес та попрактикувати навички активної громадської участі. Тема для вправи «Комфортне місто має бути комфортним для всіх» дозволить відчути учасницям себе у ролі місцевої влади, ЗМІ, різноманітних ГО та представників бізнесу. Учасниці отримають навичку створення і донесення раціонального аргументу та пошуку компромісів при прийнятті рішень.