24 червня 2020 року у Сумському державному університеті відбувся презентаційний круглий стіл за проектом “Голос жінки має силу 2020”. Визначений умовами карантину формат проведення «круглого столу», який змусив учасників розташуватись не у звичному колі, а у великій аудиторії та ще й з дотриманням дистанції, насправді дозволив провести обговорення у більш динамічному режимі. До того ж, зважаючи на існуючі обмеження, організатори зарані підготували презентацію та  роздатковий матеріал, які спрямували дискусію у досить конструктивне русло та забезпечили фіксацію всіх без винятку думок, ідей, пропозицій.

 

 

А їх в ході «круглого столу» звучало немало, оскільки були представлені і органи влади, і сервісні служби та центри за напрямком, і громадські активісти, і науковці, і амбасадорки з окремих громад. Як виявилось, проекти амбасадорок, що будуть реалізуватись на місцевому рівні є цікавими для департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА, на чому наголошував Руслан Розгон, завідувач сектору сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми.

 

 

А директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко не лише поділилась актуальною статисткою щодо звернень за допомогою до Центру, що демонструє значно бішу затребуваність послуг саме з боку жінок, а й запропонувала допомогу місцевих представництв при реалізації проектів у Ромнах, Конотопі та Глухові.

 

 

Голова комісії з питань освіти науки та культури Громадської ради при Сумській ОДА Андрій Лебідь акцентував увагу на важливості розвитку та підтримки громадських ініціатив у новостворених громадах, а політолог Андріана Костенко,  яка, до речі,  виступала тренером всеукраїнської школи “Жіноче лідерство як ресурс розвитку громад” у проекті зазначила наскільки важливими є саме регіональні проекти, оскільки вони відповідають потребам конкретних людей, спрямовані на їх вирішення саме у тому форматі, якого очікують конкретні люди.

 

 

В результаті «круглий стіл», що планувався як презентаційний, завершився досить конструктивним аналізом наявних ресурсів та можливостей для реалізації презентованих проектів, а також формуванням пакету конкретних пропозицій, включаючи корисні посилання, контакти, дотичні ініціативи тощо.

 

 

Загальний висновок до якого прийшли учасники – це підтримка ініціативи Фундації прав людини щодо переміщення активностей у невеликі громади, які потребують уваги, інформації, підтримки в реалізації миротворчих ініціатив, протидії конфліктам та утвердженні гендерної рівності.