Дитина має народжуватись бажаною, – у цьому переконані організатори однойменної просвітницько-розважальної акції, яка відбулась з нагоди Міжнародного дня захисту дітей у дитячому парку «Казка» м. Суми.

Сумська обласна громадська організація „Центр громадських ініціатив „Інтелект Сумщини” влаштувала для сумчан та гостей міста справжнє свято – діти разом з батьками мали змогу потанцювати, поспівати, помалювати, перевірити себе у кмітливості, вшанувати одне одного обіймами та поцілунками. І все це під „снігопад” пуху тополів та супровід концертної програми від творчого колективу Сумського державного університету. Поряд з цим волонтери організації проводили просвітницьку роботу серед населення з питань збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї та поширювали роздаткові матеріали. Байдужих не залишилось, а волонтери ледь встигали, бо свято, гарна погода та веселий настрій зібрали одразу цілу гурбу дітлахів з батьками.

«Свідоме ставлення до народження дитини гарантує, що вона буде щаслива та даруватиме радість своїм батькам, - говорить організаторка акції Світлана Тарасенко. – Наше завдання сьогоднішнім заходом нагадати молоді, сім’ям про необхідність берегти власне репродуктивне здоров’я та відповідально ставитись до планування сім’ї. Особливий акцент ми робимо на необхідності формування цієї відповідальності серед майбутніх та молодих татусів, бо народження дитини – це обопільна відповідальність, турбота та радість».

Захід був організований в рамках проекту «Планування сім’ї як чоловіча справа» в межах Програми грантів за проектом «Покращення правового середовища та посилення участі громадянського суспільства у формуванні політики з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні”, що впроваджується Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та профінансований Агентством США з міжнародного розвитку USAID.