13 березня в Сумській області стартував проект «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок «ГОЛОС ЖІНКИ МАЄ СИЛУ». Проект реалізується за фінансової підтримки «Institut für Auslandsbeziehungen» та виконується Громадською організацією «Фундація прав людини» спільно з ГО «Інтелект Сумщини».

 

Основними завданнями презентаційного круглого столу, були не лише презентація проекту у сумській громаді та забезпечення інформаційного супроводу, але й налагодження партнерства між громадськими організаціями, владою та ЗМІ. Тому серед учасників заходу були представники влади, партнери проекту з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадські організації, що працюють з ВПО – «Калинове гроно», «Сумське громадське коло», «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини»,  «Фонд регіональних досліджень», науковці та студенти з Сумського державного університету – журналісти, соціальні працівники, психологи, менеджери соціокультурної діяльності, Гендерний ресурсний центр СумДУ та Науково-дослідний центр гендерної освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка, Центр досліджень регіональної безпеки, Психологічна служба СумДУ та сумський осередок ВГО “Арт-терапевтична асоціація”.

Відкрила засідання круглого столу Ніна Світайло – керівник проекту “Голос жінки має силу” в Сумській області та заступник голови правління ГО “Інтелект Сумщини”. Вона висловила вдячність всім присутнім за підтримку та допомогу, адже в Сумській області проект реалізовується вже другий рік і без партнерів з громадського сектору та владних структур було б неможливо досягти таких високих результатів.

Юлія Панченко – координатор Програми від ГОГ “Фундація прав людини” розповіла про проект і про особливості його реалізації у 2019 році. Основним напрямом роботи з ВПО у новій фазі проекту буде арт-терапія, проте у всіх запланованих заходах будуть використовуватися і такі компоненти як правозахист, блогерство та гендерні аспекти.

Заступник директора РЦ з надання БВПД в Сумській області Валентина Волобуєва зазначила, що за останній рік значно збільшилася кількість кримінальних проваджень у справах ВПО, де вони виступають як потерпілі, так і як правопорушники. Все це свідчить про високий рівень напруги через конфлікт на сході країни та про потребу просвітницької та психологічної роботи не тільки з ВПО, але й з місцевим населенням.

Володимир Дементов – заступник голови правління ГО “Професійна ліга соціальних працівників Сумщини” розповів про проекти з самозайнятості, реалізовані їх організацією та направлені на допомогу ВПО. Він наголосив, що для роботи з цією цільовою аудиторією обов’язково необхідний комплексний підхід – окрім економічних проектів потрібні і правозахисні і мистецькі.

Діалог був цікавим та плідним, за розробленим спільно планом в рамках проекту у сумському регіоні буде проведено 2 тренінги з арт-терапевтичних  технік та інструментів блогерського та інформаційного супроводу та серія блог-кафе. Також запланована вулична акція до Міжнародного дня захисту дітей, яка пройде 1 червня у восьми регіонах України, вернісаж присвячений розбудові миру та злагоди та гастролі театру з виставою на тему миротворчості. 

Метою проекту є установлення в суспільстві гендерної рівності, розширення можливостей жінок та посилення їхніх голосів на місцевому рівні, забезпечення виконання в Україні умов Резолюції 1325 РБ ООН «Мир. Жінки. Безпека», послаблення напруження та пом’якшення конфліктів у суспільстві шляхом спільної творчої діяльності.

У 2019 році проект буде реалізуватися у 8 регіонах – Закарпатська, Запорізька, Дніпропетровська, Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська та Чернігівська області.

Більше подробиць про заходи проекту на фейсбук-сторінках ГО Інтелект Сумщини” та Проекту “Голос жінки має силу”