30 жовтня відбулася презентація результатів дослідження та підведення проміжних підсумків в рамках проєкту «Простір можливостей: програма фасилітаційних зустрічей щодо працевлаштування та планування карєри ветеранів та членів їх сімей».
У заході взяли участь представники центральних та регіональних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, члени (-кині) робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості, відновлення партнерських громад області, представники Центрів ветеранського розвитку з інших областей, ветерани та члени їх родин.
Питання працевлаштування і кар’єри є важливими для процесів відновлення як на особистісному, так і на суспільному рівні. Важливим є як власний потенціал для працевлаштування ветеранів та членів їх сімей, але й відкритість організацій та підприємств, готовність зробити крок на зустріч, створювати сприятливі соціально-психологічні умови для працевлаштування та роботи.
За результати виявлено низку бар’єрів для ветеранів/ок у отриманні послуг в громаді. Так, серед ключових бар’єрів є інформаційні бар’єри (відсутність інформації щодо права отримати послугу), комунікаційні бар’єри, неможливість отримання послугу через безпекові виклики, фізичні бар’єри, упередження чи дискримінація з боку надавачів послуг, низька компетентність надавачів послуг, неможливість отримати послугу через невстановлення статусу, відсутність документів.
Також виявлені очікування ветеранів щодо подальшого їх працевлаштування та програм підтримки на робочому місці. Маємо констатувати, що на робочих місцях часто відсутні програми психосоціальної підтримки ветеранів/ок та членів їх родин. Такі програми можуть сприяти боротьбі з щоденними факторами психологічного стресу та управлінні ними, створенню та зміцненню механізмів подолання проблем, переходу від військової служби до цивільного життя, а також адаптації військового досвіду до цивільної кар’єри та набуттю нових важливих навичок, пов’язаних із забезпеченням засобами для існування, що їх учасники можуть застосовувати на роботі та в інших умовах.
Учасники також поділились досвідом роботи у межах груп взаємодопомоги, які були створені ветеранами та членами їх родин. Такі неформальні об’єднання людей із спільним досвідом дозволяє створити дружнє середовище для ветеранів/ок та сприяє їх адаптації до цивільного життя.
Проект «Простір можливостей: програма фасилітаційних зустрічей щодо працевлаштування та планування карєри ветеранів та членів їх сімей» впроваджує громадська організація «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.