Психологи, працівники територіальних центрів та центрів зайнятості – всього 15 фахівців та фахівчинь із Сумської, Роменської та Охтирської громад пройшли дводенний тренінг з інтеграції компоненту психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) під час надання послуг постраждалому від війни населенню у Сумській області.
Особи, які постраждали від війни, можуть щодня стикатися із факторами стресу, внаслідок чого у них виникають труднощі зберігати продуктивність, продовжувати працювати та залишатися здатними забезпечувати себе та родину основними засобами існування. ПЗПСП спрямована на боротьбу зі щоденними факторами психологічного стресу, управління тривожністю, зміцнення механізмів подолання проблем, а також набуття важливих навичок, пов’язаних із забезпеченням засобами для існування, що можна застосовувати на роботі та в інших умовах.
Марія Власенко – головна спеціалістка з питань ПЗПСП Міжнародної організації з міграції та Крістіна Сахно – психологиня ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» допомогли фахівцям розробити власні інтервенції, які будуть впроваджені у роботі із ВПО, безробітними, молоддю та постраждалими від війни особами.
Фахівці територіальних громад впевнені, що інтеграція програми ПЗПСП у роботу територіальних центрів, центрів зайнятості вкрай необхідна, оскільки дозволить на індивідуальному рівні знижувати рівень емоційного стресу, досягати кращого рівня психічного здоров’я та доброботу, а відповідно сприяти самоефективності й допомогти людині скористається робочими можливостями.
Захід відбувається у рамках проєкту \\\"Надання послуг із психосоціальної підтримки в Сумській області\\\", який реалізується ГО \\\"Центр громадських ініціатив \\\"Інтелект Сумщини\\\" за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW).
Фото матеріали можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/intellect.sumy/posts/pfbid0nthJpw1P3wEh4ZL29kDeiNxaE5qETxEr2imP4fTaBLrKEoXxzWviRTntrV72j8vNl