З початку війни постала гостра необхідність оперативного реагування на потреби людей, які мали захищатись від небезпеки. У цьому сенсі конкурс швидких грантів від Українського жіночого фонду став можливістю для ГО «Інтелект Сумщини» реалізувати ініціативу з укомплектування укриттів засобами домедичного та медичного захисту.

Захист мирного населення в укриттях під час воєнних атак рф, на жаль, став буденністю в України. До 24 лютого 2022 р. миролюбиві українці і українки жили перспективами розвитку, але реальність змусила переключити всю увагу на безпекові питання, до вирішення яких, в свою чергу, долучилась і ГО «Інтелект Сумщини».

З кінця березня організацією реалізується проєкт з укомплектування та забезпечення засобами домедичної і першої медичної допомоги (аптечками) централізованих укриттів, розташованих у пілотних містах Сумської області – Суми, Конотоп, Шостка, Ромни, Лебедин, Глухів. Крім того, в укриттях будуть розміщені стенди з доступними алгоритмами надання домедичної і першої медичної допомоги у критичних ситуаціях.

Цільовою групою проєкту є жінки з числа цивільного населення, які частіше за все з дітьми й людьми літнього віку змушені шукати прихисток в укриттях. Але, звичайно, бенефіціарками/ами проєкту стануть і всі решта груп населення, адже те, що стане безпечним для жінки, буде таким і для інших.  

Для безпечного перебування в укриттях одночасно великої кількості людей необхідними є забезпечення необхідного набору аптечки та знання/навички щодо надання домедичної та першої медичної допомоги. Укриття будуть оснащені схемами надання такої допомоги. Перебуваючи в укриттях, люди матимуть змогу засвоювати ці знання, які дозволяють рятувати життя.

Очікується, що досвід проєкту у подальшому бути мультиплікований серед інших груп самоорганізації населення, які утворились навколо облаштування укриттів.