Голова громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації, координатор проекту ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» Олег Туляков взяв участь у дебатах на місцевому телебаченні UA:Суми.

Йшлося про результати реформи децентралізації в Сумській області та перспективні напрями щодо дальшого розвитку територіальних громад. Олег Туляков доводив істинність судження: «Інтегральний критерієм ефективності децентралізації є позитивна динаміка підвищення якості життя населення, яка безпосередньо залежить від кількісних та якісних показників робочих місць у громаді,  прийнятного рівня заробітних плат, достатніх бюджетних ресурсів для вирішення соціальних проблем, утримання та розвитку місцевої інфраструктури.

Аналіз показників наявного валового регіонального продукту на душу населення та паритету купівельної спроможності у районах та ОТГ Сумської області свідчить про критично низький рівень конкурентоспроможності економіки та відставання у частині якості життя населення навіть від держав Східної Європи. Тому діяльність щодо впровадження реформи децентралізації пропонується доповнити впровадженням системи залучення громадськості та наукової спільноти до  визначення «точок зростання» місцевої економіки, розробки та реалізації проектів експоненційного розвитку на основі утворення та організації сталої роботи підприємств з високою додатковою  вартістю.

Опонент Олега Тулякова, , керівник проектів та експерт з питань децентралізації Олександр Хоруженко стверджував наступне: «Реформа децентралізації пройшла свій перший етап, створено 51 громаду і 5 нових укрупнених районів. Громади отримали нові повноваження і відповідальність, а також унікальні можливості для інтенсивного розвитку. Реформа децентралізації - це одна з небагатьох інклюзивних реформ в Україні, яка розроблялася і впроваджувалася в інтересах українського суспільства, має довгостроковий вплив, формуючи нове спроможне місцеве самоврядвання. Реформа децентнралізації дала такі можливості для розвитку, масштаб яких архітектори реформи навіть не уявляли; а швидкість, з якою відбувся процес добровільного створення громад, вразив навіть закаструбілих песимістів».

Сторони обговорили проблеми дальшого розвитку процесу децентралізації в сумській області з урахуванням необхідності залучення громадськості, наукових спільнот, студентів.