Проект ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» «Мир у цифровий час», зокрема, спрямований на утворення комунікації серед активної молоді навколо актуальних проблем розвитку громад. Студентам запропоновано дослідити обрану ними громаду на предмет наявного стану та перспектив розвитку соціальних послуг.

Юлія Якущенко, студентка спеціальності «Соціальна робота», дослідила ситуації у себе на Батьківщині – Краснопільській ОТГ. У результаті дослідження, Юлія встановила наступне.  Розвиток соціальних послуг є одним з пріоритетних завдань територіально об’єднаних громад, які розвиваються. У тому числі – Краснопілдьської ОТГ.

Після утворення ОТГ 30 квітня 2017 року, якість надання соціальних послуг значно покращилася. В громаді розпочав свою роботу центр надання адміністративних послуг, в якому мешканці громади мають можливість отримати великий спектр послуг, серед яких є і соціальні, що нараховують 30 видів послуг. Для мешканців це є досить зручним, оскільки різні види послуг можна отримати в одному місці, також зручність полягає в тому, що тут майже не має черг. Для жителів, які проживають у населених пунктах громади є можливість отримати ці послуги в своєму селищі, оскільки в ОТГ працює мобільний центр надання послуг, який за певним графіком курсує по селах.

Також в ОТГ працює комунальна установа «Центр надання соціальних послуг», де жителів також можуть отримати потрібні їм соціальні послуги. Тобто у жителів є вибір куди звернутися за послугами.

В Краснопільській ОТГ також працює комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», хоча й вважається, що тут надаються освітні послуги, варто також розуміти, що тут є місце і соціальних послуг, оскільки відбувається забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами. Центр надає послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають на території Краснопільської об’єднаної територіальної громади, серед яких зазначається послуга супроводу.

Отже, аналізуючи якість надання соціальних послуг в Краснопільській ОТГ, можна сказати, що мешканці мають можливості та доступ до отримання якісних послуг. Варто наголосити, що розвиток даної громади, перш за все побудований на повазі та уважності до потреб кожного жителя.