5 березня ГО "Інтелект Сумщини" та Гендерний ресурсний центр СумДУ долучився до всеукраїнського онлайн-марафону “Час жіночого лідерства”, який став найдовшим безперервним онлайн-марафоном щодо гендерної політики, внесеним у Книгу рекордів України.

Марафон, який об’єднав близько 400 жінок-лідерок з усіх областей України, став дискусійним майданчиком щодо викликів, які стоять нині перед жінками-лідерками з усіх регіонів України. Говорили про перспективи консолідації зусиль політикинь, громадянського суспільства та влади у боротьбі з гендерною дискримінацією та сексизмом, про пошук необхідних інструментів для захисту та реалізації політичних прав жінок. Учасниці марафону спробували дати відповіді на питання, у чому є переваги жіночого лідерства в час кризи і чому саме зараз воно так необхідне не лише Україні, а й всьому світу. Участь у заході взяли експертки, народні депутатки, міністерки, лідерки громадської думки, серед яких - Олена Кондратюк, заступниця голови ВР України, Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, Інна Совсун, народна депутатка України, Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» Національного демократичного інституту.  

ГО "Інтелект Сумщини" у співпраці з Сумським державним університетом впродовж останніх років активно займаються просуванням ідей гендерної рівності – через читання відповідних навчальних курсів та розбудову власної гендерної політики, у тому числі на підтримку професійної самореалізації жінок.

Організатори марафону – Громадська експертна рада з гендерних питань при МФО “Рівні можливості” у Верховній Раді України спільно з Інститутом розвитку регіональної преси.