30 жовтня 2020 р. для студентства, науковців СумДУ та учасниць проекту “Голос жінки має силу” відбулась онлайн презентація з нагоди 20 річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН №1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Гендерний ресурсний центр СумДУ спільно зі Спеціальною Моніторинговою Місією ОБСЄ провели онлайн захід для популяризації та висвітлення унікального внеску жінок у справу миру та безпеки, а також важливості їх повної та конструктивної участі у боротьбі за мир та безпеку.

photo_2020-10-31.jpg

Пані Маргарита Васкес, яка представляє Харкiвський офiс місії ОБСЕ, запропонувала до обговорення питання, актуальні для всього українського суспільства – повага до прав і свобод кожної людини, вільні від насильства відносини, рівність та можливості для розвитку. Тема гендерно обумовленого насильства, яка особливо гостро постає в умовах військових конфліктів,  особливо зачепила інтерес студентів кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, адже в майбутньому саме з цими проблемами їм доведеться працювати професійно.

photo_2020-10-31_.jpg

СумДУ в партнерстві з ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» вже впродовж кількох років поспіль реалізує проєкт «Голос жінки має силу», присвячений поширенню знань щодо Резолюції 1325.

Отже, для СумДУ інтерес до такого роду заходів є підтвердженням відданості зобов’язанням в рамках Резолюції 1325. А університетська спільнота й надалі готова докладати зусилля задля просування гендерної рівності, частиною яких втілення Резолюції «Жінки. Мир. Безпека».

photo_2020-10-31_1.jpg