27 жовтня 2020 року в місті Суми відбувся фінальний круглий стіл за проектом “Голос жінки має силу 2020”. Визначений умовами карантину формат проведення «круглого столу», який змусив учасників розташуватись не у звичному колі, а на свіжому повітрі та ще й з дотриманням дистанції, насправді дозволив провести обговорення у більш динамічному режимі. До того ж, зважаючи на існуючі обмеження, організатори зарані підготували презентацію та роздатковий матеріал, які спрямували дискусію у досить конструктивне русло та забезпечили фіксацію всіх без винятку думок, ідей, пропозицій.

Координаторка проекту у Сумській області Анна Євсєєва розповіла про етапи реалізації проекту у 2020 році: проведення конкурсу серед жінок-лідерок, в результаті якого ми тримали більше 40 заявок на участь та відібрали 5 амбасадорок з різних районів; про учасниць проекту їх команди та партнерські громадські організації; про подані запити на отримання публічної інформації до міських рад у Сумах, Ромнах, Глухові, Конотопі та Чернеччині; про проведений амбасадорками аналіз представництва жінок та чоловіків серед депутатів місцевого рівня, що свідчить про відчутний гендерний дисбаланс; рекомендації, які ми подавали до Сумської, Глухівської та Конотопської місцевих рад та відповіді на них; про роботу з жінками з непідконтрольних територій; про всі реалізовані заходи, у тому числі масові акції.

Далі виступали амбасадорки проекту з міста Суми Крістіна Сахно та Аліна Коваленко, вони окремо зупинилися на своїх міні-проектах, їх меті та отриманих результатах, розповіли про цільову аудиторію з якою працювали, та про проведені блог-кафе та дебатні клуби.

Наприкінці круглого столу ми презентували всім учасникам фільм про наших амбасадорок та про реалізацію проекту “Голос жінки має силу” у 2020 році – “Приречені не мовчати”.