Представниці громадської організації "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" 30-31 травня 2018 року взяли участь у Всеукраїнському форумі: «Технології забезпечення права дитини на сім’ю в умовах сучаної України :досвід та перспективи», присвячений 30-річчю впровадження форм сімейної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні, який відбувася у Сумському державному університеті

Учасниками форуму були Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба,  т.в.о. голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, начальниця відділу сімейних форм виховання Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Інна Гончарук, керівниця напряму з трансформації інституцій Національного офісу з деінституціалізації (проект ЕDGE) Надія Тимошенко, начальник Служби у справах дітей Сумської обласної Сумської обласної державної адміністрації Юрій Каліновський, керівники департаментів ОДА та м. Суми, науковці, представники системи безоплатної вторинної правової допомоги, громадського сектору, дитячих будинків сімейного типу.

Метою форуму було  визначення та оцінка досягнень і проблем функціонування інститутів сімейного виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні та окреслення перспектив трансформації інституцій у напрямку деінституціалізації.

Звертаючись до учасників та гостей форуму, ректор Сумського державного університету, професор Анатолій Васильєв зазначив актуальність даного напрямку роботи та послідовність університету у реалізації соціально-відповідальної політики та готовність до впровадження нових підходів у підготовці фахівців з соціальної роботи.

Напрацьовані в ході роботи Форуму пропозиції щодо оптимізації функціонування інститутів сімейного виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні будуть покладені в основу Стратегії Деінституалізації на всеукраїнському та місцевих рівнях.