15-16 березня в м. Київ на базі психологічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція з соціальної роботи «Розвивальний потенціал сучасної соціальної роботи: методологія та технології», яку відвідала представниця громадської організації "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" Анна Борисова.

Яка роль соціальної служби в суспільстві? Чи повинен переважати дефіцитарний підхід в соціальній роботі,коли допомога надається самим бідним членам суспільства,таким чином стимулюючи бідність як соціальну норму,  чи соціальна робота - це набагато ширше поняття і повинна охоплювати не тільки напрямки підтримки, а й напрямки розвитку соціальних груп і громад в цілому? Яка роль соціального працівника в соціумі-чи це автор, чи керівник, чи фасилітатор соціальних процесів? Ю.М. Швалб, доктор психологічних наук,професор кафедри психології КНУ переконаний, що самим важливим призначенням соціальної роботи у сучасному суспільстві є особистісне благополуччя кожного із членів соціуму.
Цікавим досвідом соціальної поділились представники Фінляндії та Литви.
Організаційно-діяльністна гра, яка була проведена з учасниками конференції під керівництвом Ю. М. Швалба ще раз підтвердила в тезу, що головним потенціалом розвитку громад є самі її учасники. Завдання соціального працівника об'єднати різні соціальні групи спільними інтересами, допомогти їм почути і зрозуміти один одного, налагодити комунікацію всередині громади та комунікацію з керівництвом громад.