Представниці  ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» 15 листопада 2017 року прийняли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції "Соціальна підтримка сім'ї та дитини у соціокультурному просторі громади" за підтримки Міністерства освіти і науки України, Сумської обласної державної адміністрації, громадської організації "Калинове гроно", Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка та Сумьского обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Під час пленарного засідання, голова громадської організації "Калинове гроно", Ніна Василівна Чернявська розповіла про досвід впровадження інституту наставництва для дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах та дітей, позбавлених батьківського піклування в Сумській області. Її виступ доповнила директорка Комунального закладу Сумської обласної ради "Хоружівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей Валентина Миколаєнко. Адже саме в цьому цетрі 12 чоловік стануть наставниками для дітей після того, як пройдуть спеціальну підготовку.

Також на конференції Ірина Трубавіна говорила про підготовку фахівців соціальної сфери до оптимізації інтеграції ВПО у приймаючі громади. А Олексій Лазаренко, віце-президент Всеукраїнської Фундації "Захист Прав Дітей", провів панельну дискусію на тему "Влив збройного конфлікту на формування особистості дитини". Також багато важливи тем були розглянуті й іншими спікерами, викладачами та студентами.