Представниці ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" спільно з Полтавським обласним благодійним фондом "Фонд розвитку громади "Ініціатива"  провели  тренінг "Роль громадян в управлінні громадою", який пройшов у Полтаві 10-12 листопада 2017 року.

На тренінгу були присутні представники 6 об'єднаних територіальних громад та міст і сел, які знаходяться на шляху об'єднання з двух областей. Із Сумьскої області приїхали активісти Грунської, Миколаївської та Тростянецької об'єднаних територіальних громад, а з Полтавської області активісти з Мачухинської ОТГ, міста Миргород та смт Диканька. Протягом першого дня учасники представляли діяльність своїх ОТГ та міст та дізнались про гендерний підхід.

На другий день тренером була запрошена Голова виконавчого комітету міста Полтава, яка розповіла про повноваження депутатів та структуру січцевого самоврядування. І на завершення  програми тренер Костенко Андріана Миколаіївна, доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету розповіла про можливості моніторингу громадських процесів та учасники мали можливість на практичному завданні на практичних завдання познайомитись з різними інструментами дослідження.