Сумський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді  разом із ГО "Центр громадських ініціатив "Інтелект Сумщини" вперше на Сумщині провів соціальний стартап, де презентували нововведення – патронат дітей

Патронат – це послуга, яка надається дітям із неблагополучних родин. У патронатних сім’ях проблемні діти можуть проживати від 3 до 6 місяців. І на сьогодні 4 родини із Сумщини проходять навчання по патронажному вихованню у Києві. Говорили й про ще одну новацію, що вже запроваджена цього року в Україні – наставництво. Це вид волонтерства, добровільна безоплатна допомога дитині, яка проживає в інтернаті. І наставники готують вихованців до самостійного життя.

4 жовтня 2017 року були проведені майстер-класи для потенційних патронажних вихователів. Анна БОРИСОВА, асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету розповідала про розвиток емоційного інтелекту (усвідомлення своїх почуттів і емоцій, здатність ними управляти і на основі цих навичок взаємодіяти з іншими людьми), та його його значення в житті дитини та дорослих.

«Добре, коли лелека приносить дитину матері з батьком, погано, коли – державі. Сьогодні 2062 дітей Сумщини мають правовий статус дітей-сиріт. 1500 тис осіб виховується у сім’ях опікунів, значна кількість – у прийомних родинах і дитячих будинках сімейного типу. На жаль, є діти і у державних інтернатах, переважно більш старшого віку, бо вони важче йдуть на контакт у нових родинах. Однак є тенденція до зменшення кількості сиріт у таких закладах, і за п’ять років ця кількість знизилась більше ніж на 200 дітей», – розповів начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ.

Разом з тим, все частіше, за його словами, в інтернатних закладах з’являються діти, які мають батьків. Але 762 дитини із неблагополучних родин у будь-який момент також можуть опинитись в інтернаті.

Наприкінці брифінгу присутні обговорили наболілі питання про працевлаштування дітей-сиріт і забезпечення їх житлом. Так, наразі в області більше 1000 дітей стоїть у черзі на власне житло, а роботодавці не спішать працевлаштовувати осиротілих дітей.