В п’ятницю, суботу та понеділок 18, 19 та 21 листопада відповідно відбувся пілотний тренінг «Як навести порядок в багатоквартирному будинку? Інструкція для співвласників житла». Навчання провели громадська організація "Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» спільно з кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету за підтримки DVV International in Ukraine.

До роботи в тренінгу долучилися: депутат Сумської міської ради В'ячеслав Степченко, директор ТОВ «Керуюча компанія «Сумитехнобудсервіс» Сергій Хрупа, голова Асоціаціації ОСББ «Сумщина», член Нацради з питань функціонування ОСББ при Кабінет Міністрів України Роман Гученко. Інші учасники тренінгу - представники ініціативних груп багатоквартирних будинків міста Суми.

В суботу захід відвідав директор DVV International in Ukraine Олег Смірнов. Обговорювалися перспективи розвитку в Сумах системи освіти дорослих.

На тренінгу були опрацьовані такі теми, як «Організаційні форми управління спільною власністю і самоорганізації за місцем проживання», «Комунікації з співвласниками в багатоквартирних будинках», «Як покращити взаємини між сусідами» та ін. Теми є досить актуальними на сьогоднішній день, бо найчастіше ми не знайомі з людьми, які живуть з нами в одному будинку, та навіть на одному поверсі, не цікавимося проблемами, які стосуються наших багатоповерхівок.

Учасники проаналізувати різні інструменти комунікації та взаємодії жителів багатоквартирних будинків із надавачами послуг, а також громадян з місцевим самоврядуванням.

Протягом роботи було напрацьовано кілька проектів щодо того, як активізувати жителів багатоповерхівок до вирішення проблем їх будинків як спільної власності.

На заході панувала приємна атмосфера та жвавість. Кожен приймав участь в обговоренні питань та пропонував свої шляхи вирішення тих чи інших проблем стосовно теми. Всі залишилися задоволені від співпраці та отримали багато корисної інформації. Після такого тренінгу замислюєшся: «А чи не прийшов час щось змінювати і змінюватись самому?»

Катерина Трипутень, СР-61