28 вересня у Сумській обласні раді відбулось засідання круглого столу на тему: «Рівні можливості в сучасній українській політиці: стратегії досягнення та перспективи», організаторами якого виступили Сумська обласна рада та Гендерний ресурсний центр Сумського державного університету.

У заході взяли участь голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, народна депутатка України Ірина Суслова, заступниця голови обласної ради Лілія Ричкіна, заступниця голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик, представниці Гендерного ресурсного центру СумДУ Ніна Світайло та Андріана Костенко, депутати обласної ради різних скликань, науковці, представництво громадських організацій Сумщини.

 

Мета заходу – налагодження комунікацій та створення депутатського об’єднання «Рівні можливості», головним завданням якого має бути поліпшення становища жінок у суспільстві та досягнення паритетного представництва жінок і чоловіків у процесах управління областю.

 

Народна депутатка України Ірина Суслова розповіла про діяльність міжфракційного об'єднання "Рівні можливості" у Верховній Раді України, до якого входять сьогодні  47 жінок-депутаток, представниць різних політичних партій. Окремо йшлося і про досягнення та труднощі у сфері прийняття гендерно-чутливого законодавства,

 

Голова Сумської облради Семен Салатенко, вітаючи учасниць зібрання,  наголосив на необхідності збільшення кількості жінок у політиці та важливості врахування гендерних аспектів при формуванні обласного бюджету.

 

Модератор круглого столу Ніна Світайло акцентувала увагу на необхідності налагодження співпраці між депутатським корпусом, науковцями, громадськістю та ЗМІ для послідовного врахування гендерних особливостей при вирішенні нагальних проблем в області. Андріана Костенко представила результати соціологічних досліджень, проведених Гендерним ресурсним центром СумДУ у співпраці з ГО “Центр громадських ініціатив Інтелект Сумщини, зокрема деякі аспекти оновленого гендерного портрету області.

 

Всі депутатки, які виступали - це і Лілія Ричкіна, Катерина Приходько, Віра Лаврик, Олена Сердюк, Галина Меньшова та інші висловлювали впевненість у необхідності об’єднання зусиль. В ході дискусії обговорювали питання статусу жінок, які беруть участь  в АТО, необхідність впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування, механізми співпраці із жінками-депутатами та залучення активних жінок до процесу прийняття рішень, необхідності  вироблення єдиного плану дій. Тож невдовзі в обласній раді може з’явитися депутатська група, яка й лобіюватиме гендерні питання.