17-19 серпня на базі СумДУ відбувся Фестиваль-семінар шкільних газет і сайтів у Сумах «TerraMedia», в якому взяли участь шкільні редакції з Сум, Роменського району, Борисполя та Мелітополя. Протягом трьох днів учасники відвідали різноманітні майстер-класахи від провідних тренерів, журналістів та медіапедагогів Сум, Харкова та Києва, представили своє шкільне видання та взяли участь у складному, але цікавому творчому конкурсі.

Одна з організаторок Фестивалю Марина Осюхіна надзвичайно насичену програму коментує так: «Перед початком Фестивалю ми зібрали побажання від учасників, з якими труднощами вони стикаються під час підготовки шкільних газет і сайтів, і, зважаючи на «замовлення», складали програму. Так, наприклад, у нас з’явився майстер-клас Олега Ткачова «Основи газетної верстки: програми, створення макету» та Ганни Шевченко «Про що писати: пошук тем і проблем. Інформаційний привід: креативний підхід до шкільного календаря». Також ми хотіли максимально розширити знання учасників про професію журналіста й показати, що це не тільки робота телеведучого чи кореспондента, тому запросили Наталю Науменко, прес-секретаря прокурора Сумської області з майстер-класом «Специфіка роботи прес-служби», Юрія Волка, співзасновника та координатора проекту «Афіша. Суми», який розповів про особливості репортажної фотозйомки. І, звісно, справжніми зірками стали наші запрошені тренери – Ірина Крівенцова, викладач пластилінової анімації з міста Харкова, яка разом з учасниками протягом свого майстер-класу створила анімаційний ролик, та Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси (м. Київ), яка прочитала два майстер-класи «Газета на уроці: міжнародний досвід» та «Як підготувати  сучасний інформаційний текст; як взяти інтерв’ю».

Під час Фестивалю організатори неодноразово наголошували, що першочергове завдання заходу – розвиток особистості на матеріали та за допомогою медіа, саме тому учасникам було запропоновано взяти участь у творчому конкурсі. Він передбачав створення журналістського матеріалу визначеного жанру (який учасники отримали після жеребкування) в обмежений строк. Під час оцінювання журі зважало на відповідність жанру, дотримання стандартів журналістики, оригінальність заголовного комплексу, креативність подання, використання трьох джерел інформації (документи, люди, спостереження).

Переможцем творчого конкурсу в номінації «командна участь» стали представники Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Мелітопольської міської ради, у номінації «індивідуальна участь» − Аріна Орєхова (сумська гімназія №1), у номінації «політ фантазії» − Хмелівський НВК Роменської районної ради Сумської області.

Кращим друкованим виданням журі назвали журнал «Teentime» (Бориспільський навчально-виховний комплекс «Гімназія «Перспектива» – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), а найкращим електронним виданням  − сайт Сумської СШ І-ІІІ ступенів №10 ім. Героя Радянського Союзу О. Бутка.

Також перемоги в номінаціях отримали й інші команди, серед яких «найкраще висвітлення шкільного життя» − газета «Параграф 27» (КУ Сумська ЗОШ I-III ступенiв №27), «дизайнерський успіх» − «газета VivatProsperitas» (Приватний загальноосвітній навчальний заклад Сумська приватна гімназія «Просперітас»), «професійна редакція» − «П’ятнашка» (Сумська КУ ЗОШ №15 ім. Героя Радянського Союзу Д. Турбіна), «перший крок у журналістиці» − газета «Репортаж з останньої парти» (КУ Сумська ЗОШ I- III ступенів № 4 імені Героя України О.Аніщенка) та інші. У межах Фестивалю була оголошена спеціальна номінація від прес-секретаря прокурора Сумської обл. «кращий матеріал на патріотичну тематику», її отримала Ірина Криворучко, журнал «Teentime».

Члени журі й тренери «TerraMedia» наголошують, що інформаційну підтримку та консультації щодо розвитку свого шкільного медіа можна буде отримати й після завершення Фестивалю − протягом усього навчального року.

Нагадаємо, що організаторами Фестивалю-семінару шкільних газет і сайтів у Сумах «TerraMedia» є громадська організація «Інтелект Сумщини» та ГО «Молодіжна медіаспілка (ММС)». Проект реалізується за кошти бюджету міського конкурсу проектів Сумського відділу у справах сім'ї, молоді та спорту СМР.