3 червня відбувся перший робочий захід проекту – круглий стіл на тему «Стратегії розширення участі жінок у політиці».  

 Сумська область вперше долучається до проекту такого спрямування. Минулорічні вибори у місцеву владу відбулись із застосуванням 30% квоти представництва тієї чи іншої статі, але належного результату не було досягнуто. У відповідь на це впродовж наступних 2-х років в області регулярно будуть проходити заходи, спрямовані на підтримку участі жінок у політичних процесах.

 Учасниками заходу та проекту в цілому є жінки-лідерки (жінки-депутатки різних рівнів;  жінки, які балотувалися, але не отримали депутатського мандату; жінки, які мають намір взяти участь у найближчих виборах), а також представництво політичних партій, громадський сектор, владні інституції тощо. В результаті очікується налагодження діалогу із політичними партіями стосовно підтримки жінок-кандидаток, посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах, формування розуміння в громадах важливості участі жінок у політиці.

Впродовж реалізації проекту працюватимуть жіночі політичні клуби, жінки-учасниці проекту зможуть пройти стажування у радах різного рівня повноважень, будуть напрацьовані рекомендації щодо механізмів розширення доступу жінок до виборних посад і політичного лідерства, пройдуть відповідні інформаційні кампанії.

«Не менше ніж 30-відсоткове представництво жінок у владі є міжнародним зобов’язанням України, - говорить регіональна представниця проекту Юлія Савельєва. – Крім сприяння рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних рішень, це є необхідною умовою сталого розвитку суспільства».   

В цілому учасники і учасниці круглого столу дійшли згоди, що збільшення представництва жінок у політиці сприятиме винесенню на порядок денний нових тем, посиленню конкуренції ідей, що забезпечить прийняття більш виважених рішень, більш відкриту політику, реалізацію програм і послуг, які братимуть до уваги потреби всіх груп населення.   

 ***

          Захід відбувся в рамах проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», що впроваджується Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН - The United Nations Democracy Fund у партнерстві з ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» та Сумським державним університетом».