4 травня у Сумському державному університеті відбувся тренінг "Інструменти протидії корупції в діяльності комунальних підприємств, установ та організацій", організований ГО "Інтелект Сумщини",  кафедрою філософії, політології та інноваційних соціальних технологій СумДУ у партнерстві з Представництвом фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Участь у тренінгу взяли активісти громадських організацій з м. Суми та області, представники ЗМІ, слухачи курсів навчання спеціалістів ОСББ СумДУ та начальники організацій співвласників багатоповерхових будинків. В якості тренерів було запрошено Івана Лукерю, експерта Українського незалежного центру політичних досліджень та Тараса Случика, експерта Інституту політичної освіти.

На початку заходу учасники та учасниці активно опрацьовували питання утворення та функціонування комунальних підприємств,  їх організаційну та правову основу. Протягом тренінгу представники громади дізналися не лише про корупційні схеми, які зазвичай використовують керівники комунальних підприємств та представники влади, але й навчилися розпізнавати прояви корупції, вивчаючи фінансову звітність таких установ. Завершальна секція "10 + 1 спосіб як обманути громаду за допомогою комунальних підприємств" викликала найбільшу зацікавленість та активну дискусію серед учасників тренінгу.