11-12 травня «Інтелект Сумщини» провів у м. Шостка низку заходів з нагоди Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я.

Травень в Україні – це місяць, надзвичайно багатий на сімейні події. У цей час святкують День матері, Міжнародний день сім’ї, Тиждень планування сім’ї… З 10 по 17 травня по всій Україні проходять заходи, спрямовані на привернення уваги до збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї. Питання актуальне для нашого регіону, адже Сумщина має несприятливу демографічну ситуацію та низький рівень здорового дітонародження. Потенціал служби охорони здоров'я не в змозі повністю визначати спосіб життя людини, а саме поведінка людини є основним фактором впливу на здоров’я.

Цього року ГО «Інтелект Сумщини» розпочав заходи Тижня планування сім’ї на Сумщині у м. Шостка. Так, уцентральній міській бібліотеці ім. Л.Толстого відбулосьзасідання круглого столу на тему «Жінка. Сім’я. Здоров’я», у Шосткинському медичному училищі – вікторина «Що я знаю про планування сім’ї», у «Клініці, дружній до молоді» та медичному училищі – інформаційні акції з поширенням бар’єрних засобів контрацепції. Про те, як вирішуютьдемографічні проблеми на Сумщині, спілкувались з місцевими засобами масової інформації.

Таким чином, представництво влади, депутатського корпусу, лікувально-профілактичних закладів, навчальних установ та громадських організацій м. Шостки у партнерстві зГО «Інтелект Сумщини» та Координаційним центром гуманітарної політики Сумського державного університету вкотре наголосили на потребі формування цінності здоров’я, відповідального планування сім’ї, безпечної статевої поведінки, профілактики небажаної вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Заходи стали можливими завдяки реалізації програми «Здоров’я жінок України» та Агентства з Міжнародного розвитку США.