21-22 квітня у Сумському державному університеті відбулася науково-практична конференція «Мультидисциплінарні гендерночутливі ініціативи: молодіжний потенціал осередків гендерної освіти», організована кафедрою філософії, політології та інноваційних соціальних технологій, Всеукраїнською мережею осередків гендерної освіти ВНЗ у партнерстві з Представництвом фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

У заході взяли участь представниці і представники осередків гендерної освіти із 14 вищих навчальних закладів України.

В рамках конференції проходили активні дискусії на теми «Гендер і сучасні освітні технології», «Політична участь жінок: місцеве самоврядування та управління»,  «Гендерний вимір в соціальних комунікаціях та рекламі».

В форматі світового кафе учасники/учасниці конференції активно опрацьовували тему «Місце молоді у реалізації цілей сталого розвитку 2015-2030 рр.: гендерна складова», безпосередньо розглянувши такі питання як: механізми активізації молоді до роботи в гендерних осередках (мотивація та форми роботи), визначення актуальних гендерних питань очима молоді та інструменти змін.

Крім того, представництво осередків взяло участь у роботі гендерних творчих майстерень. В рамках однієї з майстерень розглядалося питання дискримінації, навколо якого розгорнулось дуже жваве обговорення. Про проектну діяльність та втілення гендерних проектів розповіло представництво кафедри управління Сумського державного університету – Олександр Теліженко, Альона Євдокимова та Олена Вишницька. З програмою академічного обміну Erasmus + учасників/учасниць ознайомив волонтер з Македонії – Златко Алексовскі. Про те, як готувати новини про гендерно-орієнтовані заходи та події розповіла Марина Осюхіна.

Світове кафе: «Місце молоді у реалізації цілей сталого розвитку 2015-2030 рр.: гендерна складова»