За результатами роботи в рамках проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві», що був реалізований за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини  24 листопада 2015 года на базі Сумського державного університету було проведено Регіональний круглий стіл «Молодіжні культурні ініціативи як спосіб примирення в українському суспільстві».

        Організатором заходу стала  ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», яка протягом вересня-листопада реалізувала у співпраці з СумДУ  міні-проект «Культурний марафон на Сумщині».

В роботі круглого столу взяли участь представники громадських організацій з м.Суми, Глухова, Конотопа, Краснопілля, керівництво департаментів та управлінь Сумської міської ради, представники ЗМІ, науковці, студенти.

Про принципи та результати реалізації проектів DVV International на Сумщині та в Україні доповів Юрій Петрушенко, ментор проекту «Культурний марафон на Сумщині».

В якості експерта виступила Тетяна Мерзла, керівник проекту «АРТ-ПІКНІК» (Фонд розвитку та підтримки молодого мистецтва України),  яка провела майстер клас на тему «Культурний проект від А до Я».

Учасники заходу обмінялись досвідом роботи в рамках міні-проектів, розповіли про власні досягнення та проблеми, з якими стикались, презентували нові оригінальні форми роботи.

Зокрема,  Анна Павленко,  координатор проекту, Денис Андрияш, куратор рок-фестивалю «Пора Року»,  Володимир Павленко, модератор медіа-кав'ярні презентували результати роботи ГО  «Інтелект Сумщини» над міні-проектом «Культурний марафон на Сумщині». 

Були презентовані й інші проекти. Так, про молодіжний культурно-масовий проект "Sumy Free Tours" розповів Олексій Назаренко (ГО «Український освітній клуб»), про культурні проекти Центру дозвілля молоді  - Марина Попатенко, директор Сумського міського центру дозвілля молоді Сумської міської ради; про молодіжні проекти ГО «Студентське братство Сумщини» - її голова, Дмитро Тіщенко.

Найбільш цікавий досвід та ідеї знайшли своє подальше обговорення в ході групової роботи. ЇЇ результати були представлені керівниками чотирьох робочих груп і стануть основою майбутніх спільних проектів, спрямованих на культурний розвиток, порозуміння та примирення в українському суспільстві та на Сумщині зокрема.

Керівник проекту «Культурний марафон на Сумщині» Ніна Світайло, підводячи підсумки, зазначила, що  подібне обговорення найбільш популярних молодіжних ініціатив та шляхів об'єднання зусиль громадських організацій у їх реалізації є надзвичайно актуальним і корисним для місцевої громади.