Наприкінці минулого року на базі ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» запрацював мобільний жіночий простір. Основна його відмінність від подібних ініціатив – це «робота на виїзді», адже важливо, щоб інноваційні проєкти були доступні не лише в обласному центрі, а досягали й  громад. Таким чином молодь з громад Сумщини долучилась до тренінгів з ненасильницької комунікації, заходів з психологічної підтримки та громадських діалогів. Все це дало можливість дівчатам і хлопцям подискутувати на актуальні теми, «прокачати» комунікаційні навички та посилити свою психологічну стійкість. 

   Так, тренінги були спрямовані на формування вміння визначати власні потреби і потреби співрозмовниці/-ка, навичок «Я-висловлювання», а також стали можливістю  проаналізувати різні стратегії конфліктної поведінки, розглянути особливості застосування стратегії «співпраця».

   Під час сесій «Кола психологічної підтримки» учасниці/-ки відпрацювали на практиці способи опанування тривоги через роботу з думками, тілесними симптомами та поведінковими реакціями людини, яка знаходиться у подібному стані. Окрім того, працювали над формуванням відчуття внутрішньої стійкості, пошуку й актуалізації внутрішніх ресурсів.

   Громадські діалоги на тему 140-річчя жіночого руху в Україні стали нагодою обговорити вплив об’єднаного жіночого руху на розвиток громади і зростання добробуту її населення. Чим займались жіночі організації 140 років тому? Що спонукало жінок до об’єднання? Які напрямки діяльності жіночого руху актуальні і сьогодні? Що можуть зробити жінки для досягнення миру і порозуміння як у своїх громадах, так і в країні в цілому? Всі ці питання стали основою для дискусій та пошуку паралелей між історією і сьогоденням.

   Участь у заходах взяло студентство закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти, старшокласниці і старшокласники, волонтерський та громадський молодіжний актив.

  Підводячи підсумки своєї роботи під час заходів, учасники/-ки підтвердили, що отримані ними знання є дуже корисними з огляду на виклики сьогодення та висловили бажання випробовувати їх у реальному житті. Загалом же цінним для учасниць/-ків стала можливість поспілкуватися одне з одним, знайомства з новими людьми, позитивні емоції, навіть не зважаючи на те, що часом під час заходів доводилося спускатися до укриття. 

Фото та відео матеріали можна переглянути за посиланням: https://fb.watch/pPvg8xKlmg/ 

  Проєкт впроваджується ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
   Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об\'єднаних Націй\".