Викладачка кафедри ППСТ Юлія Савельєва взяла участь у навчальній поїздці до Литви у травні цього року. Метою поїздки став обмін досвідом з інституціями, які працюють у сфері гендерної рівності.

   Вивчення досвіду Міністерства соціальної політики та праці, Литовського національного радіо та телебачення, офісу Уповноваженої з питань рівних можливостей, Інституту міжнародних відносин та політичних наук, Вільнюського муніципалітету, Бюро статистики Литви, Міністерства оборони Литви, Європейського інституту гендерної рівності, участь у конференції в сеймі Литви «Східне партнерство: Насильство над жінками в контексті війни, конфлікту та соціальних заворушень», прийом в резиденції Посла Швеції в Литві, дискусія з представницями правозахисних організацій – все це включала програма навчального туру. 

   Основні висновки, які можна зробити за результатами цієї насиченої поїздки, це те, що Європейський Союз розглядає гендерну рівність як реалізацію прав людини і економічно обґрунтовану стратегію розвитку суспільства. Політики, працедавці, громадський сектор в Литві докладають зусиль до того, щоб кожна людина мала рівність не лише прав, а й можливостей. А для України, яка прагне євроінтеграції, необхідною є належна увага до цих питань і застосування практик забезпечення гендерної рівності, оскільки, як показав досвід, на доктринальному рівні наша країна має вже чимало досягнень, якими може ділитись.

   Навчальний тур відбувся у межах проєкту «Мережа аналітичних центрів: посилення спроможності задля розробки передових політик, оцінки впливу, стратегічної адвокації та сфокусованих комунікацій щодо політик», що виконується Українським Жіночим Фондом за підтримки Європейського Союзу, з яким співпрацює Центр соціальних досліджень СумДУ, Гендерний ресурсний центр СумДУ, ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини».