16 травня цього року у Конотопі на форум зібрались організації, які працюють у сфері запобігання та захисту від гендерно зумовленого насильства. Мета форуму - консолідація зусиль для посилення та підвищення ефективності діяльності, розвитку партнерської взаємодії, розбудови системи перенаправлення у напрямку запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство, розширення можливостей надання послуг постраждалим від гендерно зумовленого насильства, вироблення спільного бачення механізмів, процедур, дій провадження перенаправлення у напрямку запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство в регіоні.

     У заході взяли участь представниці обласних структур, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, які представили власний досвід, обговорили проблеми та можливості профілактики і роботи з постраждалими від насильства. Захід проходив у межах проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок та дівчат від гендерного зумовленого насильства», що здійснюється ВГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Міжнародного медичного корпусу, USAID у партнерстві із ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини».

    На форумі виступила Анастасія Коломієць, польова спеціалістка з протидії гендерно зумовленому насильству, UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, яка висвітлила поточний стан справ в Сумській області у сфері запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство.

 

     Юлія Савельєва, координаторка проєкту від Жіночого консорціуму України, презентувала «Карту послуг, бази організацій із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство, психологічної, юридичної, соціальної, гуманітарної допомоги для жінок і дівчат Київської, Житомирської, Чернігівської, Сумської, Львівської, Чернівецької, Одеської та Запорізької областей». Це інструмент рекомендовано надалі використовувати як складову механізму перенаправлення.

     Решта учасниць форуму представили практики Конотопської територіальної громади із запобігання та реагування на гендерно зумовлене насильство, акцентували на проблемах і потребах щодо відповідних послуг і зокрема, перенаправлення.

     Менторка заходу Крістіна Сахно провела роботу з учасницями форуму над узгодженням Путівника надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства у Сумській області, а також опрацювали Меморандум щодо формування Партнерської мережі взаємодії та перенаправлення у напрямку запобігання/реагування на гендерно зумовлене насильство у регіоні.

     ВГО «Жіночий консорціум України»