29 листопада світ відзначає міжнародний день захисниць прав жінок. З цієї нагоди прийнято популяризувати досвід та місцеві практики захисту прав жінок та актуалізувати потреби правозахисниць.

Міжнародний день захисниць прав жінок – це привід відсвяткувати та подякувати тим жінкам і дівчатам, які невтомно борються за права людини, а також всім іншим людям, які захищають права жінок і права, пов’язані з гендерною рівністю. По всьому світу жінки-правозахисниці докладають зусиль на створення майбутнього, у якому всі люди користуватимуться перевагами рівності та найповнішого спектру прав людини.

Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», традиційно працюючи з тематикою гендерної рівності та захисту прав жінок,  наразі розпочав реалізацію ініціативи з розбудови Сумського обласного центру допомоги сім’ям/жінкам з дітьми (Хабу) в межах проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють», який ГО «Жіночий консорціум України» реалізує у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).

Жінки зазвичай мають більше обмежень у сфері публічного життя, стикаючись з гендерними стереотипами, маючи більше обов’язків у виконанні домашньої доглядової праці. Наша країна у цьому не стала виключенням. Внаслідок війни, яку росія розв’язала проти України, багато українських жінок змушені були покинути домівки і самостійно займатись вихованням дітей, доглядом за іншими членами родини на чужині. Або ж у постійній тривозі продовжувати жити зі своїми сім’ями на небезпечних територіях.

Але попри всі ці труднощі, захисниці прав жінок в Україні продовжують свою роботу, працюючи над тим, щоб стандарти прав людини, прав дитини дотримувались максимально настільки, наскільки дозволяє ситуація. Задля цього команда захисниць прав жінок ГО «Інтелект Сумщини» проводиться постійний моніторинг прав жінок, які перебувають у вразливій ситуації, пропонує можливості для їх подальшого розвитку, забезпечує консультаційну та іншу підтримку.

«Створення Сумського обласного центру допомоги сім’ям/жінкам з дітьми – це можливість наблизити підтримку, яку спрямовує міжнародна спільнота в Україну, безпосередньо до жінок з дітьми. Ми вдячні Швеції, яка завжди надихала нас своїм прикладом суспільства рівних можливостей, а також неухильно підтримує нашу країну у складні часи війни», - говорить захисниця прав жінок Юлія Савельєва.

#гендер

#СоціальнаСтійкість