9 жовтня у місті Глухів відбувся жіночий форум “Жінка-лідерка-політик – запорука миру та добробуту. Долаємо кризу легко та дієво”.

Першою розповіла про свій шлях до успіху директор ліцей – інтернату з посиленою військовою та фізичною підготовкою Ірина Терещенко, наголосивши на тому, що в Глухові жінки – найкращі та найсильніші, вони направляють свій потенціал на свої родини, колективи, і на все, чого торкаються, вдосконалюючи цей світ.

Потім слово надали Олені Юденич, котра курує соціальну службу в справах дітей. Олена Ерастівна все своє життя присвятила чужим хлопчикам та дівчаткам, допомагаючи родинам, які опинилися за межею бідності та в край тяжкому матеріальному стані: вирішує їх проблеми з харчуванням, одягом та ін.

Виступаюча зазначила, що проблема безробіття та безгрошів’я змушує жінок їхати на заробітки, залишаючи діточок на родичів. Масштаби даної біди дуже серйозні, адже наслідки того, що хлопчик або дівчинка якийсь час виховуються не мамою, практично невиліковні. «Материнську любов нічим не замінити», – закінчила думку чиновниця, і підняла тему домашнього насильства, наголосивши на тому, що багато жінок терплять знущання чоловіка, боячись звернутися за кваліфікованою допомогою та не бажаючи бути висміяними оточуючими. Таке «подружнє» життя може тривати змолоду до старості, заганяючи свою жертву в глухий кут, яка інколи так і не насмілиться дати опір кривдникові або заявити до служб.

Далі присутні послухали директора НВЗ №5 Світлану Попову, яка розповіла, що колись у ввіреному їй навчально – виховному закладі були дітки з одного року до 15 – ти, а тепер – лише до 10 – річного віку. Так склалося в умовах освітніх реформ та демографічної ситуації. Мало діточок, садочок та школа пустують. Виступ Вікторії Дещенко вразив креативністю та емоційністю: підприємець, волонтер, чарівна леді, вона так яскраво розповідала про здатність жінки йти до своєї мети попри все! А директор Фонду соціального страхування Лариса Забара зазначила, що їй надають життєвих сил і наснаги дві її доньки, одна з яких, на жаль (зі слів виступаючої), виїхала за кордон, а друга ще навчається в столичному виші.

Про те, як вдається поєднувати народження та виховання трьох діточок, і при цьому не зациклитися на домогосподарстві, а реалізовувати себе в професії, розповіла Світлана Родіонова.

Всіх жінок – учасниць заходу, ми зараз перечислювати не будемо, але скажемо лише, що ці глухівчанки – освічені, розумні, красиві, доглянуті, успішні та ділові. Одним словом, Жінки з великої літери!

«У кожного своя історія і кожен з нас має свій потенціал, який можна спрямувати на добробут наших родин, колективів, громади, – відмітила Інна Михайлівна. – Тож зараз підводимо підсумки реалізації Програми з відновлення миру й діалогу для внутрішньо переміщених осіб «Голос жінки має силу 2020». Я щаслива, що маю однодумців у своєму місті!».